Organization Calendar (St. George Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Dec 07, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Earl Gaukel Memorial Tournament
Bantam Local League - Earl Gaukel Memorial Tournament
Peewee Rep - Buffalo River Outdoor Classic
Midget Local League - Earl Gaukel Memorial Tournament (9266)
Peewee Local League - Earl Gaukel Memorial Tournament
Peewee Rep
7:00 AM
vs. Newcastle Stars
Buffalo Riverworks PRACTICE
Bantam Local League
8:00 AM
vs. TNT Tornados
Bantam Local League
2:00 PM
vs. Caledonia Thunder
Juvenile
7:00 PM
vs. Ingersoll Express
Novice Rep
6:00 PM
@ Waterford Wildcats
Waterford [N058]
Novice LL
6:10 PM
@ Beverly
Peewee Rep
8:00 PM
@ Waterford Wildcats
Waterford [PW111]
Midget Local League
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
7:15 PM
vs. Hagersville Hawks
Sr IP (2013) & Minor Novice (2012)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Local League
6:30 PM
vs. Twin Centre Stars
Atom Rep
7:00 PM
@ Caledonia Thunder
Bantam Local League
7:45 PM
vs. Twin Centre Stars
Midget Local League
9:00 PM
vs. Ayr Flames 1
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Local League
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Local League
7:00 PM
vs. Embro Edge
Atom Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL
9:00 AM
@ New Hamburg
Minor Novice (2012)
9:15 AM
@ Embro
Beginners (2015) & Jr IP (2014)
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Sr IP (2013)
12:30 PM
vs. Plattsville
Sr IP (2013)
12:30 PM
vs. Plattsville
Peewee Rep
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Bantam Local League
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom Local League
4:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks Green
Juvenile
9:00 PM
@ Hespeler Shamrocks
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Peewee Local League - Bradford Tournament
Bantam Local League - Pelham LL Silver Stick
Bantam Local League
3:00 PM
@ Ayr Flames
NDCC [B038]
Peewee Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Midget Local League
6:50 PM
@ Plattsville Rage
Juvenile
7:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
Midget Local League
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
vs. Ingersoll Express
Jr IP (2014) & Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
7:15 PM
vs. Delhi Rockets
Sr IP (2013) & Minor Novice (2012)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Local League
6:10 PM
@ Beverly Bandits 1
Beverly [PW053]
Peewee Rep
7:00 PM
@ Langton Leafs
Langton [PW128]
Bantam Local League
7:45 PM
vs. Beverly Bandits 1
Midget Local League
9:00 PM
vs. Embro Edge 3
Bantam Local League
9:30 AM
vs. Burford Coyotes
Duliban Insurance Arena [1]
Bantam Local League
2:00 PM
@ Pelham Panthers LL3
Welland Main Arena [2]
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Local League
6:15 PM
vs. Twin Centre Stars
Atom Rep
6:15 PM
@ Aylmer Flames
Juvenile
7:30 PM
vs. Pelham Panthers
Beginners (2015) & Jr IP (2014)
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Bantam Local League
11:45 AM
vs. Caledonia Thunder LL2
Duliban Insurance Arena [3]
Novice LL
12:30 PM
vs. Hespeler
Minor Novice (2012)
12:30 PM
vs. Plattsville
Bantam Local League
3:45 PM
vs. TBD
Duliban Insurance Arena [Quarters]
Atom Rep
5:00 PM
@ Ayr Flames
NDCC [A097]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Peewee Local League - Bradford Tournament
Bantam Local League - Pelham LL Silver Stick
Atom Rep - Andy Passero Memorial Tournament
Midget Local League - Max Partio Memorial Midget LL Tournament
Peewee Rep - Wasaga Beach Silver Stick
Bantam Local League
10:45 AM
vs. TBD
Accipiter Radar Arena [Semis]
Peewee Rep
2:00 PM
@ Six Nations Blackhawks
Ohsweken [PW043]
Atom Rep
4:00 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [A190]
Bantam Local League
4:00 PM
vs. TBD
Duliban Insurance Arena [Finals]
Peewee Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Juvenile
6:20 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [J055]
Midget Local League
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
vs. Hagersville Hawks
Atom Rep
7:15 PM
vs. Tavistock Titans
Sr IP (2013) & Minor Novice (2012)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep
6:30 PM
vs. Burford Coyotes
Bantam Local League
7:40 PM-9:00 PM
Practice
Midget Local League
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Atom Local League
6:30 PM
@ New Hamburg Huskies 3
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Local League
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Rep
10:20 AM
@ Clearview Canuks
Wasaga Beach Arena [43]
Beginners (2015) & Jr IP (2014)
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Novice LL
12:30 PM
vs. Hespeler # 2
Minor Novice (2012)
12:30 PM
vs. New Hamburg
Novice Rep
1:45 PM
@ Aylmer Flames
Peewee Rep
3:00 PM
vs. Orono Leafs
Wasaga Beach Arena [47]
Atom Local League
4:30 PM
vs. New Hamburg Huskies 1
Juvenile
5:00 PM
@ Pelham Panthers
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from stgeorgegenerals.ca on Sunday, November 17, 2019 at 5:53 PM